Najskuteczniejsze suplementy dla sportowców

Rynek suplementów i tego rodzaju środków farmakologicznych ma się teraz bardzo dobrze. Niemalże wszyscy korzystają już z występujących na nim produktów. Suplementy dla sportowców mają w końcu gwarantować błyskawiczny przyrost masy mięśniowej, spadek tkanki tłuszczowej oraz wzrost siły wszystkich mięśni. Niektóre z nich przyspieszą również regenerację komórek, dzięki czemu możliwe będzie robienie krótszych przerw między kolejnymi treningami. Te preparaty naprawdę mają w sobie wielką moc. A które z nich okazują się najskuteczniejsze w działaniu?

Pierwszym takim suplementem, zdecydowanie najpopularniejszym i najciekawszym, jest kreatyna – związek, który występuje naturalnie w organizmie. Teoretycznie można ją przyjmować także z pożywieniem, ale jako że śladowe jej ilości występują wyłącznie w mięsie, trudno zaspokoić na nią zapotrzebowanie. Suplementy zawierające kreatynę przydadzą się w szczególności tym osobom, którym zależy na budowie mięśni oraz rozwijaniu siły. Ten związek fantastycznie poprawia również regenerację ciała.

Wymieniając najlepsze suplementy dla sportowców, trzeba też wspomnieć o kofeinie. Co prawda jest to związek naturalnie występujący w kawie i herbacie, ale mimo tego w różnych dyscyplinach sportowych warto zastosować jego znacznie większe dawki. Kofeina w formie tabletek czy proszków wchłania się dużo szybciej i jest lepiej metabolizowana przed organizm. Spożyta tuż przed treningiem podwyższa poziom energii, dodaje siły i przede wszystkim pozwala ćwiczyć dłużej.