Plusy i minusy zakupu zamienników

Toner zamienny Xerox jest bardzo częstym wyborem na jaki decydują się właściciele drukarek tej samej, amerykańskiej marki. Prezentuje ona wysoką jakość swoich wyrobów produkując najwyższej jakości urządzenia drukujące i kompatybilne z nimi tonery. Jednak często ich ceny są bardzo duże i regularna wymiana oryginalnych tonerów bardzo często przewyższa koszt samej drukarki. Aby na tym zaoszczędzić wiele osób kupuje toner zamienny Xerox.

 

Plusy i minusy zakupu zamienników

Istnieje wiele osób, które praktycznie cały okres użytkowania swojej drukarki ,,jadą” na zamiennikach, lecz spora część osób nie wyobraża sobie zakupu innych tonerów jak tonery oryginalne. Tak skrajne podejście jest spowodowane niczym innym jak indywidualnymi potrzebami każdego użytkownika. Jednej osobie bardziej zależy na cenie, a innej na jakości wydruku..

 

Zwolennicy oryginalnych tonerów chwalą sobie przede wszystkim ich jakość wydruku. Nie ma tutaj miejsca na niedociągnięcia kolorystyczne, blady tusz czy też przerywniki. Najczęściej takie tonery zakupywane są do dużych firm i korporacji, które bardzo dbają o swoje dobre imię prezentując swoim klientom idealnie wydrukowane umowy czy faktury. Świadczy to niejako o jakości usług i poszanowaniu każdego z nich. Komfortowe czytanie umowy z pewnością zwiększa prawdopodobieństwo jej podpisania. Dodatkowo oryginalne tonery są bardzie bezpieczne i dobrze chronione przed wylaniem. Nawet jeśli taka sytuacja miałaby miejsce to producent będzie miał obowiązek rozpatrzyć reklamację i zapłacić za szkodę. W przypadku stosowania zamienników niestety gwarancja nie będzie obejmowała takiego uszkodzenia..

 

Toner zamienny Xerox co prawda prezentuje gorszą jakość niż ten oryginalny, jednak bardzo często ta jakość wystarcza normalnym, ,,domowym” użytkownikom, którzy nie chcą płacić krocie za zakup oryginalnych tonerów. Mimo wszystko dobre zamienniki są w dzisiejszych czasach tworzone z całkiem dobrym materiałów i ryzyko ich wylania jest o wiele mniejsze niż było to lata temu.

 

Podsumowanie

Przed zakupem tonera – niezależnie od tego czy wybrano toner zamienny Xerox, czy też oryginalny należy dokładnie prześledzić kompatybilność tonera z posiadaną drukarką. To bardzo ważne gdyż nawet najbardziej profesjonalny toner nie będzie w stanie obsługiwać niekompatybilnej drukarki. Może posiadać inne wymiary dopasowane do mniejszej/większej głowicy. Dlatego należy sczytać symbol drukarki i dopasować go do opisu tonera, który chce się nabyć.