Pomocna dłoń – wynajem krótkoterminowy

Dostosowanie do zmieniających się warunków na rynku przewoźników jest niezwykle ważne. Ciągle zmieniające się zlecenia, nowi dostawcy, którzy wymagają nowych samochodów czy też nieprzewidziane sytuacje zmuszają do prawdziwego wytężenia mózgu kierownika danej firmy TSL. Jednym z bardzo ciekawych wyjść z trudnych sytuacji, które uratowały już nie jednego stałego zleceniodawcę jest krótkoterminowy wynajem samochodów użytkowych.

 

Zalety wynajmu krótkoterminowego

Wynajem krótkoterminowy polega na zawarciu umowy pomiędzy najemcą samochodu użytkowego a osobą wynajmującą na stosunkowo krótki okres czasu. Dokładny czas jest zależny głównie od najemcy, który ustala reguły gry. Wynajem krótkoterminowy może być bardzo przydatny i przynieść wiele korzyści. Do największych z nich należą:

-Ratunek dla każdego zlecenia; w branży przewoźniczej, gdzie samochody pokonują setki tysięcy kilometrów zdarza się sytuacja w której mogą one odmówić posłuszeństwa mimo kolejnych zaplanowanych wyjazdów. Dobry przedsiębiorca jest elastyczny dlatego musi znaleźć rozwiązanie z tej trudnej sytuacji. Idealnym wyjściem wydaje się być wynajem krótkoterminowy. W międzyczasie można naprawić uszkodzony samochód i wykonać umówione zlecenie. Pozwoli to uniknąć nieprzyjemnych kar i negatywnych opinii na temat firmy. A renoma w tej branży to podstawa!

 

-Stabilność finansowa – wynajem krótkoterminowy pozwala na dokładne zaplanowanie comiesięcznych wydatków bez niespodziewanych opłat za ubezpieczenia, awarie czy uszkodzenia. Wszystko to leży po stronie najemcy, dlatego też można spokojnie zaplanować ilość zleceń i miesięczne rozrachunki zapewniając sobie stabilność wpływów i wypływów gotówki.

 

-Nowe samochody na wyciągnięcie ręki; wynajem krótkoterminowy charakteryzuje się najczęściej wypożyczaniem bardzo młodych samochodów, których technologia, komfort i ekonomia jazdy jest na najwyższy poziomie. To dodatkowy plus o którym nie powinno się zapominać. Takie samochody są zazwyczaj niezawodne i zawsze bezproblemowo dowożą odpowiednie materiały z punktu A do punktu B w mgnieniu oka.

Zobacz również: Wynajem ciągników siodłowych

TRUCKCARE – wypożyczalnia samochodów użytkowych

Jednym z miejsc na które z pewnością trzeba zwrócić uwagę w razie chęci wynajęcia samochodów użytkowych jest TRUCKCARE. To doświadczona firma, która budzi bardzo wysoki poziom zaufania. Należy przecież do renomowanej grupy DBK, która omawiana jest w samych superlatywach. Warto wybrać sprawdzone miejsca i wynająć samochody w TRUCKCARE.