Prowadnica meblowa – klucz do sukcesu każdej szuflady

Bez dobrze dobranej prowadnicy meblowej ani rusz! Dosłownie ani rusz.. Szuflada bez niej nie będzie miała szyn po których będzie mogła się poruszać. Dlatego aby zapewnić jej dobre funkcjonowanie warto dobrać dopasowaną prowadnicę do potrzeb indywidualnych każdego użytkownika aby zmaksymalizować satysfakcję z jej użytkowania. Na rynku istnieje wiele różnego rodzaju prowadnic, jednak różnią się one detalami. Detalami, które będą decydować o zadowoleniu klienta, dlatego tak ważna jest wiedza na temat tego, co się kupuję. Najpopularniejszą prowadnicą, która jest chętnie wybierana jest prowadnica rolkowa.

 

Prowadnica rolkowa – praktyczna i uniwersalna

Prowadnica rolkowa jest prowadnicą, która jest bardzo chętnie wybierana do mieszkań, a dokładnie pokojów takich jak sypialnia czy pokoje dzieci. Wiąże się to z tym, ze zbudowana jest z tworzyw sztucznych, które nie wytrzymają na sobie sporej ilości obciążenia, które nie jest potrzebne w takich miejscach. Udźwig tej prowadnicy sięga 25 kilogramów, więc spokojnie zmieści najpotrzebniejsze lekkie przedmioty. Nie należy przekraczać tej masy, gdyż szuflada wtedy będzie mogła się załamać krzywiąc prowadnice. Atutem takiej budowy jest niezwykle korzystna cena, dzięki czemu można łatwo ją wymienić na nową bez obciążania swojego portfela zbyt dużą kwotą. Ponadto kolorystyka prowadnic rolkowych jest bardzo różna przez co dopasowanie jej do danego pokoju będzie o wiele prostsze niż by się wydawało. Montaż takiej prowadnicy to czysta przyjemność z którą poradzi sobie nawet dziecko, dlatego też nie będzie trzeba zamawiać fachowca i płacić mu dodatkowych kwot pieniędzy za tak zwaną ,,robociznę”.

 

Budowa i charakterystyka to nie wszystko.. Dobrze byłoby aby prowadnica jeszcze byłą funkcjonalna. Tak się składa, że firma Furnica bardzo dba o takie detale i wprowadza do swoich prowadnic dodatkowe nowinki technologiczne jak funkcja push to open czy cichy domyk. Dzięki tej pierwszej można zapomnieć o istnieniu różnych klamek czy uchwytów na szufladach – wystarczy tylko wcisnąć powierzchnię mebla i szuflada sama się otworzy. Co do cichego domyku – funkcja, która zagościła w sercach każdego, który posiada współlokatorów otwierających szuflady w różnych porach. Bez cichego domyku prawdopodobieństwo roznoszącego się hałasu zdecydowanie wzrasta, co jest najnormalniej na świecie nieprzyjemnym doświadczeniem.

 

Podsumowanie

Aby być zadowolonym z zakupu prowadnicy warto jest pierwsze przeanalizować swoje wymagania materiałowe i funkcjonalne co do niej, a następnie sfinalizować zakup. Dzięki takiemu podejściu do tematu na pewno każdy wybierze prowadnicę dopasowaną do swoich potrzeb w każdym elemencie.