Skóra bydlęca licowa – jaki wybrać sklep?

Skóra bydlęca licowa jako idealny materiał do wytworów galanteryjnych.

Jednym z najpopularniejszych rodzajów skór jest skóra bydlęca licowa. Nadaje się ona równie dobrze do profesjonalnej działalności, jak i jako materiał dla początkujących twórców. Wykorzystuje się ją do produkcji butów i wyrobów takich, jak paski do spodni, siodła, czy też skórzane aktówki. W przypadku powyższych produktów, wykorzystuje się skórę licową bydlęcą 2.5mm.

Zobacz: https://craft-point.com/

Natomiast przy wytwarzaniu przedmiotów nie wymagających tak sztywnego materiału, wybiera się skórę bydlęcą 2.0mm. Aby otrzymać najlepszej jakości skórę należy jej szukać w Polskich sklepach oferujących produkty z certyfikowanych oraz sprawdzonych źródeł. Skóra bydlęca licowa jest dostępna na rynku w sklepach takich jak grabarnie, warsztaty kaletnicze oraz u szewców.  Ogromną rolę przy wyborze miejsca oferującego skórę odgrywa doświadczenie oraz pasja związana z kaletnictwem wśród pracowników sklepu. Wskazane jest, aby zwrócić uwagę na sposób garbowania skóry. Najlepiej wybierać tę garbowaną roślinnie.

Skóra garbowana roślinnie – dlaczego warto ją wybrać?

Przy wyborze rodzaju skóry licowej bydlęcej oraz sklepu, w którym ma się dokonać zakupu produktu zaleca się szukać w asortymencie dostępności skóry garbowanej roślinnie, ponieważ posiada ona wyższą jakość, która zapewni późniejszym wytworom nie tylko dobry wygląd, ale także dużo większą trwałość i naturalność. W technice garbowania roślinnie charakterystyczny jest brak wad powstających bardzo często przy sztucznym garbowaniu chromem. Skóra bydlęca licowa garbowana tą metodą ma naturalny, pozbawiony chemii, łatwo wyczuwalny zapach. Materiał jest delikatny, a jednocześnie bardzo odporny na uszkodzenia. Skórę bydlęcą licową można później poddawać różnym rodzajom obróbek, np. woskowaniu, barwieniu, czy też formowaniu według uznania. Warto więc kierować się metodą garbowania przy wyborze sklepu i zwrócić uwagę, czy producent ma w ofercie skórę wyprawianą właśnie tym sposobem. Skóra licowa bydlęca garbowana roślinnie jest gotowa do wykorzystana w różnych projektach.