Szuflady na miarę XXI wieku

Szuflada należy do artykułów meblowych, które można znaleźć praktycznie w każdym domu. Ich użytkowanie jest niezbędne i codziennie potrzebne. Wiele osób nawet nie zwraca uwagi na ich funkcjonalne nowinki oraz ulepszenia, które są bardzo ciekawe i użyteczne. Jednak za nimi wszystkimi stoi prowadnica meblowa stanowiąca główny element każdej szuflady. To dzięki niej może ona płynnie poruszać się w zabudowie meblowej. Prowadnice meblowe różnią się od siebie wieloma cechami i funkcjami. To najbardziej cenionych prowadnic zalicza się prowadnice z cichym domykiem.

 

System cichego domyku – wieczny spokój każdej kuchni

W kuchni, gdzie dosłownie co chwilę sięga się po sztućce bądź talerze cały czas otwiera się szuflady, które potem należy zamknąć. Ciągły pośpiech sprawia, że często robi się to szybko i niedokładnie. W takim wypadku zbyt mocne zamknięcie szuflady może spowodować jej uderzenie, a co za tym idzie uszkodzenie wnętrza szuflady i przedmiotów znajdujących się w jej środku. Dodatkowy głośny hałas rozprzestrzeniający się po całym domu nie sprzyja wypoczynkowi i utrzymaniu harmonii mieszkania. Cichy domyk może zażegnać ten problem! To prowadnica, która nawet przy zbyt mocnym zamknięciu szuflady zwolni w odpowiednim momencie i doprowadzi szufladę do końca jej drogi zupełnie cicho i bezpiecznie. Dzięki temu utrzymanie domowej harmonii stanie się o wiele łatwiejsze. Ponadto korzystanie z takiej kuchni jest mniej problematyczne o różnych porach – wtedy trzeba bardzo się pilnować i zamykać szuflady z największą dokładnością aby nie obudzić innych osób. Jest to problematyczne dla obu stron, dlatego tutaj system cichego domyku okaże się strzałem w dziesiątkę!

 

Cichy domyk to nie wszystko, co w swojej ofercie posiadają prowadnice firmy Furnica! Innym mechanizmem na który warto zwrócić uwagę jest prowadnica z dolnym montażem. Taki rodzaj prowadnicy zdecydowanie trafi do serc projektantów, którzy ogrom pracy poświęcają stworzeniu dopasowanego otoczenia, które zachwyci gości. Po otwarciu szuflady prowadnice często wystają poza ich powierzchnie i mogą niektórych razić w oczy. Aby temu zapobiec montuje się specjalne prowadnice dolnego montażu, które pozostają niepostrzeżone, a wykonują swoje zadanie należycie.

Sprawdź: Prowadnice meblowe z cichym domykiem

Podsumowanie

Prowadnica meblowy to niezbędny element każdej szuflady, dlatego tak ważnym jest aby wybrać dla siebie tą odpowiednią. Jeżeli już decyduje się na wybór dobrej prowadnicy warto jest zwrócić uwagę na jej funkcjonalność – na przykład cichy domyk przez co korzystanie z szuflad stanie się mniej problematyczne.