Taśma ostrzegawcza z wkładką metalową – bezpieczne oznaczenie przebiegu sieci

Większość sieci przesyłowych umieszcza się obecnie pod ziemią. Aby oznaczyć ich przebieg, można zastosować specjalne taśmy ostrzegawcze z wkładką metalową.

 

Trasa sieci przesyłowych powinna być odpowiednio oznaczona na mapkach. Można jednak dodatkowo zaznaczyć ich przebieg bezpośrednio na działce. Praktycznym rozwiązaniem jest wówczas taśma ostrzegawcza z wkładką metalową, która umieszczana jest nad konkretną siecią.

Zobacz także: taśma ostrzegawcza z wkładką metalową od PTS Rabka

Taśmy tego typu produkuje się z odpornych na czynniki niszczące tworzyw sztucznych, zatem mogą one wytrzymać w gruncie przez wiele lat. Dzięki temu, że w taśmę wtopiona jest wkładka metalowa, znalezienie trasy sieci jest możliwe dzięki użyciu odpowiedniego sprzętu lokalizującego metale.

 

Gdy prowadzone będą prace w gruncie, taśma może ostrzec przed przebiegiem danej sieci przesyłowej, a tym samym zminimalizować ryzyko jej uszkodzenia, a także poważnych wypadków.

 

W sprzedaży można znaleźć obecnie różnego rodzaju taśmy ostrzegawcze wyposażone w metalowe wkładki. Mogą służyć one między innymi do oznaczenia:

 

– wodociągów

– kanalizacji

– gazociągów

– kabli telekomunikacyjnych

 

Koszt zakupu taśmy ostrzegawczej z metalową wkładką do oznaczania przebiegu sieci nie jest wysoki. Za rolkę posiadającą aż 100 metrów trzeba zapłacić cenę od około 15 do 30 złotych w zależności od szerokości taśmy.

 

Podsumowując, taśma ostrzegawcza wyposażona w dodatkową metalową wkładkę to bardzo dobry wybór, aby zaznaczyć przebieg różnych typów sieci przesyłowych – gazu, wody, kanalizacji czy też telekomunikacji. Niskim kosztem można zapobiec wtedy poważnym konsekwencjom naruszenia sieci podczas prac ziemnych!