Wyjątkowe zabawki dla najmłodszych

Dzieci coraz częściej zasypywane są drogimi, kolorowymi, głośnymi zabawkami, które sprawiają, że maluchom dostarczanych jest wiele bodźców, które nie zawsze mają na nie pozytywny wpływ. Dlatego też, wielu ekspertów od rozwoju dzieci poleca rodzicom znaleźć takie akcesoria dla najmłodszych, które pozwolą im poprzez zabawę prawidłowo się rozwijać w różnych kierunkach. Zabawki edukacyjne dla dzieci zdecydowanie są obecnie na topie. Trzeba jednak wiedzieć, które z nich wybrać, by nasza pociecha czerpała radość z zabawy.

 

Czym chętnie bawią się dzieci?

Dzieci bardzo chętnie bawią się zabawkami, które powodują, że maluchy muszą być kreatywne i pomysłowe. Wiele akcesoriów dla maluchów rozwija ich wyobraźnię przestrzenną, uczy cierpliwości, skupienia, konkretnych zasad. Idealnym przykładem są puzzle, które znane są i uwielbiane od kilkudziesięciu lat. Puzzle można dostosować do wieku dziecka, gdyż producenci stworzyli te dla najmłodszych dzieci, jak i dla kilkulatków. Dopasowywanie określonych kształtów do siebie, by powstał konkretny obrazek, sprawia, że maluch wycisza się, skupia się na danym zadaniu oraz za pomocą prób i błędów stara się dojść do celu.

Jest to bardzo kreatywna zabawka, która tak naprawdę kosztuje kilkanaście złotych, a daje maluchom (jak i im rodzicom) zawsze sporo frajdy.

Tablice manipulacyjne

Tablice te stały się modne w ostatnim czasie. Prosta forma, wybór różnorodnych elementów sprawia, że dziecko poznaje różnorodne przedmioty, próbuje z nich korzystać oraz dowiaduje się jak one się nazywają. Takie gotowe tablice można kupić w wielu sklepach z zabawkami, jednak kreatywni rodzice bardzo często robią je samodzielnie. Wystarczy duża deska i kilka drobiazgów takich jak choćby: rzepy, zamki, włączniki, klucze, łańcuszki itp., by powstała ciekawa, inspirująca tablica dla malucha w każdym wieku.

Klocki drewniane

Każde dziecko powinno mieć klocki. Wielu rodziców uważa, że jest to pierwsza zabawka, którą trzeba kupić maluchowi. Dlaczego? Kolorowe, bezpieczne, solidnie wykonane klocki sprawdzają się już nawet u dziecka kilkumiesięcznego. Dzięki nim maluch poznaje kształty, kolory oraz próbuje z nich budować to, co tylko przyniesie jego wyobraźnia. Klocki są doskonałą zabawą, w której mogą brać udział rodzice oraz starsze rodzeństwo. Warto od czasu do czasu usiąść z maluchem na podłodze i wspólnie budować niesamowite rzeczy z klocków.