Zarabianie w internecie - jak zarabiać na blogu

Zarabianie w internecie – jak zarabiać na blogu?

Sposobów na zarabianie w internecie jest mnóstwo. Niektórzy decydują się sprzedawać swoje usługi i pracują jako freelancerzy. Inni stawiają na rozwój własnej marki i otwierają blogi. Blog to doskonały sposób na zarabianie i można to robić na wiele sposobów. Jak zarabiać na własnym blogu?

Sprawdź: Sklep na woocommerce – WolfBrothers

Własny sklep internetowy

Otworzenie własnego sklepu internetowego może wydawać się trudne. To nieprawda. Wiele blogerów zarabia w ten sposób i sprzedaje własne produkty. Często sprzedaż idzie im rewelacyjnie, a produkty znikają bardzo szybko ze stron internetowych, jeśli bloger ma stałe grono czytelników. Otworzenie takiego sklepu jest naprawdę proste, jeśli mamy bloga na WordPressie. Można tam bardzo łatwo założyć sklep internetowy dzięki wtyczce woocommerce. Z tego rozwiązania korzysta wiele popularnych blogerów. I nic dziwnego, bo ma ono wiele zalet. Sklep na WordPress jest wygodny bo wszystko co związane ze sprzedażą mamy w jednym miejscu – na naszym blogu. To bardzo wygodne i nie wymaga logowania się do różnych platform.  Sklep na wocommerce będzie doskonałym sposobem na rozwinięcie naszej działalności i zaczęcie zarabiania dzięki naszemu blogowi.

Współprace

Założenie własnego sklepu może być zbyt przytłaczające dla początkujących. Na szczęście to nie jedyny sposób, który pozwala na zarabianie na prowadzeniu bloga. Dużą popularnością cieszą się współprace z markami, które równie przynoszą spore zyski, jeśli mamy pokaźne statystyki. Współpraca z markami zwykle opiera się na tworzeniu artykułów sponsorowanych, które zamieścimy na naszej stronie. Można też promować produkty w social mediach, jeśli mamy duże grono obserwujących. Jeśli mamy problem ze znalezieniem współprac możemy dołączyć do programów partnerskich, które znajdą je za nas. Programy partnerskie pozwalają zarabiać na artykułach sponsorowanych. Dzięki nim można też umieszczać na naszym blogu banery reklamowe, które przynoszą zyski, jeśli czytelnik kliknie w kreację.

Blog może przynosić zyski na różne sposoby. Współprace czy dołączenie do programów partnerskich jest doskonałym rozwiązaniem dla początkujących blogerów. Jeśli jednak zależy nam na zbudowaniu silnej marki osobistej warto zdecydować się na sklep na woocommerce. To wygodne rozwiązanie a w dodatku zupełnie darmowe. Dzięki niemu szybko otworzymy własny sklep i zaczniemy zarabiać.